31.08.2018 tarihli mezunlarındanım. Ayancık ile yollarımız ilk olarak 2016 Haziran ayında kesişti. Üniversiteye kayıta geldiğim günden bu yana daha ilk günden çok sevmiştim. İnsanları sıcakkanlı öğrencilere karşı yardım sever ve her konuda destek oluyorlar. Ayancık’ın en güzel yanlarından bir tanesi de yeşilliğin ve maviliğin buluştuğu sessiz sakin bir yer olmasıdır. Metropol kentlerin gürültüsünden ve kalabalığından sıkılan insanlar için mükemmel bir yer. Bir başka güzel yanı ise üniversite bünyesinde bulunan A’dan Z’ye bütün hocaların ve diğer idari personellerin mükemmel olması daha da okunulası bir yer haline getiriyor. Ben Ayancık’ta okuduğum için çok şanslı olduğumu hissediyorum aldığım eğitimin kalitesi ile de mezun olur olmaz iş buldum ve şuan mezun olduğum tarihten itibaren çalışmaya başladım. İnşallah bir gün yine yolumuz Ayancık ile kesişir buradan bütün hocalarıma tek tek teşekkür ederim saygılarımla…                                                                                                                                                                   

Battal MİZMİZLİOĞLU

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Mezunu

     

 Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Mezunu Ayancık Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı 2014 yılı mezunuyum. Almış olduğum eğitim ve değerli hocalarımızın desteği ile Dikey Geçiş Sınavını kazanarak lisans eğitimimi 2016 yılında Süleyman Demirel Üniversitesinde tamamladım. Şuan özel bir şirkette muhasebe sorumlusu olarak çalışıyorum. Yüksekokulda aldığım teknik eğitimin ve edindiğim deneyimlerin, iş hayatımda kendimi geliştirmeme büyük katkısı olduğunu söylemek isterim. Son olarak Ayancık Meslek Yüksekokulu’ndaki değerli hocalarıma, sevgili arkadaşlarıma ve üzerimizde emeği olan herkese teşekkürü borç bilirim. Hayatınızdaki her bitiş yeni bir başlangıç olsun! Bu meşakkatli yolda sizlere başarılar dilerim.                                                                                                                       Gülsemin DEMİR                                                                                  Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Mezunu

Ayancık MYO benim için kariyerimin ilk basamağıydı. Burada aldığım eğitim doğrultusunda geliştirdiğim projeler ve edindiğim deneyimler, iş hayatımın ilk basamaklarını tırmanırken bana destek oldu. Buradaki eğitimimi tamamladıktan sonra Dikey Geçiş Sınavını kazanarak Yazılım Mühendisliğine devam ettim. Şuanda TESAN İletişim’de B2B ve e-ticaret yazılım sorumlusu olarak çalışıyorum.

Metin GÜNAY Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Mezunu

Merhaba. 2012-2014 yılları arası Bilgisayar Programcılığı öğrencisiydim. Öncelikle belirtmek isterim ki Ayancık Meslek Yüksekokulu’nu çok özledim. Orada bölüm arkadaşlarımla ve hocalarımla çok güzel bir 2 yıl geçirdim. Açıkçası bu 2 yılı mumla arıyorum. Okuldaki o güzel ve sıcak ortamı özledim. Önlisans eğitimim boyunca meslek hayatımda kullanabileceğim çeşitli araç ve gereçlerle tanıştım. Birçoğunu halen kullanıyorum ve üzerine de ekleyerek temelimi sağlamlaştırdım. Önlisansın ardından lisans tamamlamak için Dikey Geçiş Sınavına (DGS) hazırlandım ve kazandım. Şuan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (%100 ingilizce) bölümünde eğitimime devam ediyorum. DGS sınavı önlisans öğrencileri için büyük bir avantaj ve tüm arkadaşlara bu sınava hazırlanmalarını tavsiye ederim. Ayancık Meslek Yükseokulu’nu tercih etmiş ve edecek öğrenci arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum.

Muhammet Tayyip USLU

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü

Üniversite yıllarımın güzel ve verimli geçmesini sağlayan Ayancık Meslek Yüksekokulu’na sonsuz sevgiler.  Gerek eğitim kalitesi, gerek kendini her daim geliştiren akademik personeli ile başarılı ve verimli eğitimin tek adresi diyebilirim. Okulun ilk gününde masaüstü bilgisayarı bile açamayan ben, okuldan yüksek not ortalaması ve yüksek onur belgesi ile mezun oldum. Bunu sağlayan, meslek hayatımdaki başarının temelini atan başta Sayın Gülay EKREN, Sayın H. Kübra SEVİNÇ ve diğer bütün öğretmenlerime sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Sadece okurken değil mezun olduktan sonra da bağımız hiç kopmadı, hala eksik kaldığım konularda yardımlarını hiç esirgemeyen öğretmenler kazanmak ne güzel.

Ebru BİÇER

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Mezunu

Benim için değişimin başladığı yerdi Ayancık. Hayatımın şekilleneceği koskoca iki yıldı. Bu küçük şehir, bana ileride çocuğuma anlatacağım birçok anı bıraktı. Meslek Yüksekokulumuzda, bilgili ve bir o kadar da sevecen tavırlarıyla bizlere katkı sağlayan hocalarımız: Kübra Hoca, Ayşe Hoca ve Gülay Hoca sayesinde yeni işlerimizde kullanabileceğimiz onca bilgiyi kendimize dâhil ettik. Şu an kendi işyerimde bir şey başarıyorsam, onlarca firmaya yazılım desteğini tek başıma sağlayabiliyorsam bunda sizlerin katkısı unutulmaz. Hepinize selamlar olsun.

Murat ALTUN

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Mezunu